Rezanie laserom Kusové a sériové vypaľovanie laserom

Od roku 2016 režeme laserom Maximus fiber 2000W od výrobcu iSLPhotonic. Vďaka páleniu laserom realizujeme nápadité kusové výrobky, ale aj sériovú výrobu. Rovnako ponúkame možnosť gravírovania laserom, ako značenie kusov alebo gravírovanie podľa individuálneho návrhu. 

Laserový stroj Maximus 2000

Nový model Maximus je vysokorýchlostné 2D laserové rezacie zariadenie pre platne s veľkosťou maximálne 1500 x 3000 mm. Dva výmenné stoly a sofistikovaný dizajn tela stroja zvyšujú efektivitu a skracujú čas potrebný na nakladanie a vykladanie materiálu. Vysoko výkonné servomotory MDS-D-SVJ3 Series majú vstavané napájacie zdroje, vďaka ktorým sú pohonné jednotky veľmi kompaktné. Precízne AC-servomotory Mitsubishi Electric uvádzajú osi X, Y a Z stroja do pohybu po hrebeni špirálovitým ozubeným kolesom, ktoré zaisťuje zrýchlenie až do 10 m/s a rýchlosť 80 m/min. 

Rezná hlava

Stroje typu Maximus majú mechanické alebo plne automatizované rezné hlavy značky PRECITEC (modely HPSSL Plus alebo LightCutter), ktoré poskytujú vysokú rýchlosť a kvalitu rezu. Rezná hlava je vybavená kapacitným snímačom, ktorý udržiava jej konštantnú vzdialenosť od materiálu. Unikátny elektronický systém je špeciálne navrhnutý tak, aby zabránil kolízii a rezná hlava bola stále v bezpečí. Ak sa v priebehu rezania vyskytne prekážka, CNC zastaví lúč a preruší pohyb hlavy. Ochranné sklíčko a ochranná atmosféra spoľahlivo chránia optické vlákno pred vniknutím nečistôt z rezných plynov. Výmena ochranného sklíčka je jednoduchá a rýchla, bez použitia nástrojov.

Kvalitu vašich výrobkov a vysokú rýchlosť zabezpečuje práve rezná hlava Precitec, ktorá dokáže deliť tieto druhy materiálov: železo, nerez, mosadz, meď, bronz, hardox, armox.

V nasledujúcej tabuľke uvádzame presné hrúbky jednotlivých rezných materiálov.

ÚDAJE REZNÝCH HRÚBOK V mm

ŽELEZO

NEREZ

HLINÍK

MOSADZ

0,5-12

0,5-5 

0,5-5 

0,5-1,5